Duizenden spijkerbroeken maken Missiehuis toekomstbestendig
De herbestemming en verduurzaming van het Missiehuis in Teteringen, straks MissieThuis, vordert zichtbaar. Samen met opdrachtgever Park Zuiderhout én met de hulp van talloze bewoners uit Teteringen en omgeving zetten we grote stappen bij de transformatie van het monumentale pand.
Van jeans naar isolatie: lokaal én circulair
We realiseren in het Missiehuis 40 zorgappartementen voor mensen met dementie. Dankzij de lokale inzamelingsactie krijgen veel spijkerbroeken nu een waardevol tweede leven als circulair isolatiemateriaal.
Ons team brengt de grijsblauwe Métisse‑isolatie nu aan op de wanden. Het materiaal biedt uitstekende thermische en geluidsisolatie voor optimale warmte, comfort en akoestiek. Bovendien is het materiaal fijn en stofarm om mee te werken.
Métisse heeft een hogere isolatiewaarde dan traditionele materialen zoals glas- of steenwol en is voor onze vakmensen veel prettiger te verwerken.
Peter Habraken, projectleider Nico de Bont
Inzamelingsactie: samen sterk voor een duurzaam MissieThuis
De gezamenlijke inspanning van Park Zuiderhout, inwoners van Teteringen en ons projectteam zorgt voor een mooi voorbeeld van circulair werken.
Park Zuiderhout startte een grote campagne om de benodigde spijkerbroeken in te zamelen bij bewoners en bezoekers van Park Zuiderhout en op basisscholen en andere plekken in Teteringen. Het leverde ruim 5.000 oude jeans op.
De betrokkenheid van het dorp is bijzonder om te zien, met elkaar dragen we bij aan een duurzaam en toekomstbestendig MissieThuis
Kim Geurts, Park Zuiderhout
Dakgoten en dakkapellen in ere hersteld
Naast de isolatiewerkzaamheden werken we aan het herstel van dakgoten en dakkapellen. Rotte houtdelen worden zorgvuldig verwijderd en vervangen door nieuwe stukken hout zodat zoveel mogelijk oorspronkelijk materiaal wordt behouden. De dakconstructie en betonvloeren worden waar nodig versterkt. Dit grotendeels onzichtbare werk is essentieel voor een langdurige en veilige nieuwe levensfase van het gebouw.
Op weg naar energielabel A++
De komende periode werken we verder aan de verduurzamings- en verbouwingsstappen, met als resultaat een Missiehuis dat van energielabel E naar A++ gaat. De nieuwe bewoners vinden hier straks een warm thuis.